
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Resistance | 500 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Supply Voltage | 4.3 V |
| Min Supply Voltage | 1.4 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | |
| Turn-On Delay Time | 23 ns |
| Turn-Off Delay Time | 8 ns |
| Operating Supply Current | 150 nA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Number of Inputs | 1 |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | SPST |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 800 nA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x SPDT |
| On Resistance (RON) | 900 mΩ |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
